Podpowiadamy co powinna posiadać myszka gamingowa

myszka gamingowa

Osoby, które na poważnie myślą o grach FPP powinny jak najszybciej postawić na profesjonalne myszki gamingowe. Bez solidnego sprzętu bardzo trudno będzie odnieść sukces w grach zręcznościowych.

Cechy najlepszych myszek dla graczy

Nowoczesne myszki gamingowe wyróżniają się dodatkowymi przyciskami, które można zaprogramować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji (szczegóły tutaj). Ogromną rolę odgrywa również ergonomiczny kształt, dzięki któremu będzie można liczyć na błyskawiczny czas reakcji. Godne uwagi są przede wszystkim myszki, w których można dowolnie ustawić DPI. Mowa tutaj oczywiście o szybkości przesuwania. Z praktycznego punktu widzenia im więcej DPI, tym lepiej. Dobra myszka gamingowa powinna mieć ok. 1600-2000 DPI. Do pracy biurowej w zupełności wystarczą myszki o 800-1000 DPI.

Wykonanie z wysokiej jakości produktów

myszka gamingowa

Profesjonalni zawodnicy przy grach komputerowych mogą spełnić nawet kilka godzin, dlatego też myszki koniecznie muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Użyte materiały mają bezpośredni wpływ nie tylko na żywotność i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, ale również na design myszki, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę.

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby postawić na myszki przewodowe. Niestety przy bezprzewodowych myszkach pojawia się lekkie opóźnienie, które może utrudnić uzyskanie satysfakcjonujących wyników w grach. Oprócz samej myszki warto zadbać również o porządną podkładkę antypoślizgową, która znacząco poprawi komfort elektronicznej rozgrywki.