Apple Watch Ultra — pierwsze spojrzenie

apple watch ultra

Apple Watch Ultra to zupełnie nowy model w ofercie smartwatcha Apple, który ma stać się konkurentem dla słynnego zegarka sportowego Garmina. Czy uda się odzyskać część odbiorców od znanej marki? Dowiemy się dalej.

Duża obudowa, jasny ekran

Apple Watch Ultra (dostępny do kupienia na https://ispot.pl/apple-watch-ultra) występuje w obudowie mierzącej 49 mm — większej niż wszystko, co firma wyprodukowała wcześniej. Tytanowa obudowa sprawia, że smartwatch jest dość lekki, ale nie ma co ukrywać — to całkiem spory smartwatch. Obudowa ma też poważną grubość, więc osoby o cienkich nadgarstkach lepiej niech przymierzą urządzenie przed zakupem.

Główną zaletą jest design — Ultra to zegarek, którego trudno nie zauważyć na nadgarstku.

Ekran jest zauważalnie większy, szerszy i bardziej płaski, z przyjemnie ostrą wypukłością wokół krawędzi, która daje wyjątkowe odczucia, zwłaszcza w porównaniu z okrągłym szkłem Serii 8.

Ekran jest też jaśniejszy, 2 000 nitów — dwa razy jaśniejszy niż w Series 8. Ta jasność wynika z konieczności zapewnienia doskonałej widoczności w jasnym świetle słonecznym.

Pierwsze spojrzenie na Ultra ujawnia nowy Crown Guard — przeprojektowana, bardziej wytłoczona cyfrowa korona ze wzmocnionymi krawędziami, aby zapobiec przypadkowym naciśnięciom, oraz konfigurowalny prawy przycisk. Apple twierdzi, że dzięki tym rozwiązaniom łatwiej będzie obsługiwać smartwatch w rękawiczkach i jest to spora różnica w designie względem Series 8.

Dostosowywany przycisk po lewej stronie obudowy pozwala zaprogramować jedną z ośmiu funkcji (aplikacja treningowa i treningi specjalne, stoper, latarka i inne), w tym możliwość przechwytywania waypointów i tras nawigacyjnych.

Dłuższa żywotność baterii

Jedną z kluczowych zalet modelu Ultra jest czas pracy na baterii. Zapewnia on do 36 godzin pracy na jednym ładowaniu baterii, w porównaniu do 18 godzin w standardowym modelu Series 8. Zauważcie, że w testach udało się na ogół uzyskać dłuższy czas pracy na baterii w warunkach rzeczywistych niż te 18 godzin. Należy mieć nadzieję, że podobnie będzie w tym przypadku.W nowym modelu firma naprawdę pomyślała o tych, którzy lubią przeżywać przygody przez cały weekend.

Deweloper zapowiedział tryb oszczędzania energii, który może wydłużyć czas pracy na baterii nawet do 60 godzin. Jeszcze w tym roku pojawi się bowiem nowy tryb, który ograniczy śledzenie tętna i GPS. Nowy tryb został specjalnie zaprojektowany, aby pomóc ludziom spędzającym weekendy na wędrówkach (do 15 godzin korzystania z GPS o niskim poborze mocy).

Śledzenie sportu i nurkowanie

Większość nowych funkcji Ultra przypadnie do gustu surferom, nurkom i tym, którzy oddają się wodnym aktywnościom. Smartwatch jest teraz wodoodporny na głębokości do 100 m, a także spełnia normy dotyczące nurkowania.

Jest wbudowany komputer podwodny, aplikacja Oceanic+ i funkcje nurkowe opracowane wspólnie z Huish Outdoors. Dostępnych jest również wiele nowych funkcji biegowych, w tym automatyczne wykrywanie bieżni (dostępne w USA później w tym roku) z funkcją śledzenia okrążeń za pomocą przycisku Action.