Wybór pomiędzy kamerą przewodową, a bezprzewodową

kamera internetowa

Choć kamery internetowe to doskonale znany wszystkim dodatek do komputera, to jednak w dalszy ciągu mają one przed użytkownikami wiele tajemnic. Sporo użytkowników wie, że chcąc mieć dobrą jakość nagrania, należy zwracać uwagę na rozdzielczość, a także liczbę rejestrowanych klatek na sekundę. Niestety nadal niewielu użytkowników wie, czym się pomiędzy sobą różnią przewodowe i bezprzewodowe kamerki internetowe. Jakie są ich najważniejsze cechy?

Opis kamery przewodowej

Czym się charakteryzuje dokładnie kamera internetowa, która komunikuje się z komputerem poprzez przewód? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że jest to model zdecydowanie najtańszy. Proste wersje takiej kamerki można kupić nawet za kilkadziesiąt złotych (https://www.emanta.pl/kamery-internetowe).

Jakie są jednak cechy użytkowe tego sprzętu? Wiedzieć w tym wypadku trzeba to, że niezwykle łatwe jest zainstalowanie takiej wersji. Wystarczy tylko umieścić jej wtyczkę w gnieździe w komputerze, aby system operacyjny automatycznie zainstalował sterownik, co pozwoli w ciągu kilku sekund korzystać z urządzenia. Kamery tego rodzaju posiadają złącze USB, więc można je podłączyć do każdego komputera.

Jaka jest wada takiej kamery? Przede wszystkim wiedzieć tu trzeba, że ma ona ograniczenie, jeśli chodzi o odległość ustawienia od komputera, co wynika oczywiście z długości przewodu.

Cechy kamery w wersji bezprzewodowej

Jeśli ktoś chciałby ustawić kamerę w nieco większej odległości od komputera, zdecydowanie najlepszym wyborem w takim wypadku będzie model bezprzewodowy. Niestety jego używanie wiąże się z kilkoma niedogodnościami.

kamera internetowa

Przede wszystkim jest to kamera znacznie droższa niż model przewodowy. Co więcej, jej instalacja bywa problematyczna, ponieważ nie każdy komputer ma odbiornik bluetooth, czyli sygnału, po którym najczęściej taka kamera działa. Na koniec wiedzieć także trzeba, że kamery bezprzewodowe wymagają okresowej wymiany baterii lub też ładowania ich akumulatora.