Jak naprawić ładowarkę iphone

ładowarka iphone

   Każde nowoczesne urządzenie elektroniczne gwarantuje nam niesamowite możliwości. Dzięki nim jesteśmy w stanie robić naprawdę wiele. Są one, jednak ograniczone energią urządzenia, która musi być przywracana podczas czynności ładowania. Niezbędnym elementem potrzebnym do ładowania telefonu jest, więc ładowarka. Jeśli nie działa ona prawidłowo to trafiłeś idealnie, ponieważ w tym artykule dowiesz się, jak naprawić Twoją uszkodzoną ładowarkę od iPhone’a.

Jak naprawić uszkodzoną ładowarkę iPhone?

  Jeśli próbujesz naprawić uszkodzoną ładowarkę do iPhone’a i nie chcesz kupować nowego modelu za nieco większą sumę pieniędzy to będziesz musiał spróbować ją naprawić samodzielnie. Pamiętaj, że w niektórych przypadkach ładowarkę iPhone’a najlepiej pozostawić w spokoju lub wyrzucić, jeśli uszkodzenie jest rozległe i wygląda bardzo niebezpiecznie, a zwłaszcza jeśli problemem jest zasilacz Apple. Poniżej znajdziesz kilka najciekawszych propozycji na naprawę Twojej ładowarki.

Korzystanie z taśmy elektrycznej

  Najczęstszym problemem, z którym ludzie borykają się, jeśli chodzi o ładowarki Apple, jest to, że po pewnym czasie kabel strzępi się na końcu. To oczywiście może uniemożliwić jej działanie. Owijając postrzępiony koniec kabla taśmą, będziesz w stanie ustabilizować znajdujące się w nim przewody i sprawić, że postrzępiona część będzie mniej podatna na zginanie, co wydłuży jej żywotność. Możesz to zrobić, kilkakrotnie owijając taśmą dotkniętą część, aby poprawić sztywność. Dzięki temu nie musisz się martwić o banalne uszkodzenie.

Korzystanie z rurek termokurczliwych

  Jeśli wolisz bardziej estetyczne i przyjemne dla oka rozwiązanie dla uszkodzonego kabla, możesz użyć rurki termokurczliwej, aby go naprawić. Będziesz także potrzebować opalarki, ale możesz też improwizować ze sprawną suszarką do włosów. Wykonaj poniższe czynności, aby naprawić uszkodzoną ładowarkę iPhone’a za pomocą rurki termokurczliwej.

– Odłącz kabel ładujący od telefonu i ładowarki iPhone’a.

– Używając rurki, która jest wystarczająco duża, aby nasunąć na wtyczkę ładowarki na kablu, umieść ją tak, aby na obu końcach wystawała poza postrzępienie lub uszkodzenie.

– Po umieszczeniu rurki zgodnie z wymaganiami, podłącz i włącz opalarkę i skieruj ciepło na rurkę. Powinieneś zobaczyć, jak się kurczy.

– Jeśli używasz suszarki do włosów, może minąć trochę czasu, zanim rura skurczy się zgodnie z wymaganiami, ponieważ nie może wytworzyć tyle ciepła, co dedykowana opalarka.

– Po całkowitym skurczeniu zapewni pewną stabilność i sztywność tej części kabla, aby zapobiec jej zginaniu i łamaniu.

ładowarka iphone

Co mogę zrobić, jeśli zasilacz jest uszkodzony?

 Jeśli problem stanowi zasilacz, najlepiej go zostawić. Wewnątrz znajduje się wiele skomplikowanych części, których naprawa wymaga specjalistycznej wiedzy. Najlepiej kupić nowy lub w międzyczasie skorzystać z komputera do ładowania. Jeśli zdecydowałbyś, jednak naprawić swój zasilacz z pomocą profesjonalisty to może Cię to wynieść drożej, niż zakup nowej oraz w pełni sprawnej ładowarki, więc przemyśl to dokładnie.