Najważniejsze funkcje kamery samochodowej

Choć kamery samochodowe obecne są w coraz większej ilości aut, to jednak wciąż tylko niewielka grupa kierowców wie, jak się je powinno wybierać. Najczęściej kupowane są one przypadkowo i bez zastanowienia nad ich parametrami, co niestety skutkuje nabywaniem sprzętu zwyczajnie niepełniejącego oczekiwań. Na co więc należy zwracać uwagę podczas zakupu i jakie są najważniejsze cechy takiego urządzenia?

Jak zadbać o jakość nagrania obrazu?

Na czym w największym stopniu zależy każdemu użytkownikowi takiej samochodowej kamery? Nie da się ukryć, że kluczową sprawą jest w tym wypadku oczywiście jakość rejestrowanego nagrania. Jakie parametry na nią wpływają?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą w przypadku wybierania kamerki pod kątem jakości nagrania jest jej rozdzielczość. Najlepsze dostępne na rynku modele mogą nagrywać nawet w 4K, lecz jeśli ktoś nie chce wydawać na taki sprzęt ponad tysiąca złotych, polecanym rozwiązaniem będzie kamerka o rozdzielczości Full HD.

Kolejnym bardzo ważnym parametrem jest ilość rejestrowanych klatek na sekundę. W przypadku modeli o 30 klatkach na sekundę często na nagraniach nie da się odczytać pewnych szczegółów, ponieważ obraz jest zbyt rozmyty. Dlatego też warto zwrócić uwagę, aby kupić model rejestrujący 60 klatek, co zagwarantuje odpowiednią ostrość obrazu.

Dodatkowe funkcje kamery samochodowej

Oczywiście sama jakość obrazu to nie wszystko, o czym warto jeszcze pamiętać podczas wybierania takiego urządzenia, jakim jest kamerka samochodowa (sprawdź na tej stronie). Istnieje jeszcze kilka innych spraw, o których warto pamiętać.

Przede wszystkim wspomnieć w tym wypadku trzeba, aby kamera mogła obsługiwać karty pamięci o większej pojemności. Szczególnie ważne jest to w sytuacji, gdy kupiło się model 4K.Innego typu bardzo ważną sprawą jest także to, aby kamerka wyposażona była w odpowiednio długi przewód zasilający, co wpłynie na wygodę jej podłączenia w aucie.