iPhone 14 Plus 256 GB – czy warto postawić na ten wariant flagowca?

iPhone 14 Plus 256 GB - czy warto postawić na ten wariant flagowca

Choć premiera nowego smartfona marki Apple już niebawem, to wciąż miano najnowszego flagowca dzierży model iPhone 14. Choć pod względem technicznym edycja ta nie różni się zbytnio od poprzednika, to jednak możemy zauważyć pewne różnice, szczególnie w obszarze dostępności różnych wariantów. Gdzie plasuje się model iPhone 14 Plus i czym różni się od standardowego modelu iPhone 14? 

iPhone 14 Plus 256 GB

Największą zmianą w stosunku do poprzednich wersji flagowca jest rozszerzenie oferty smartfonów do 4 różnych wariantów. Apple stosuje tę strategię już od kilku lat, proponując tradycyjną wersję iPhone, a także dodatkowe warianty bogatsze o nowe funkcjonalności (iPhone Pro), a także nieco mniejsze iPhone Mini. Wraz z premierą wersji 14, Apple zdecydował się o wycofaniu mniejszych modeli i zastąpieniu ich zupełnie nową odmianą – większym iPhone 14 Plus. Tym sposobem klienci mogą wybrać spośród oferty iSpot czterech smartfonów: iPhone 14, iPhone 14 Plus, a także nieco lepszych technicznie iPhone 14 Pro i iPhone 4 Max. 

iPhone 14 Plus czy wersja podstawowa?

Różnice pomiędzy tymi dwoma modelami smartfonów to istotna kwestia, która może pomóc nam w doborze odpowiedniego modelu. Warto zwrócić uwagę, że w chwili premiery cenowa różnica pomiędzy dwoma telefonami to 700 złotych. Czy zatem zakup droższego iPhone 14 Plus 256 GB ma sens? Oba warianty dostępne są w sześciu kolorach a pod względem jakości aparatu, specyfikacji technicznej i wydajności są praktycznie takie same. Zarówno iPhone 14, jak i iPhone 14 Plus to telefony odporne na wilgoć i pył, co zwiększa znacznie ich ogólną wytrzymałość.

iPhone 14 Plus 256gb w żółtej wersji kolorystycznej

Gdzie zatem różnice? Przede wszystkim w gabarytach. Model 14 Plus jest większy i cięższy, co dla wielu użytkowników jest istotną cechą, decydującą o wyborze telefonu z większym ekranem. Na uwagę jednak zasługuje także pojemność baterii, która w przypadku wariantu iPhone 14 Plus jest praktycznie o 30% większa. Co to oznacza? Oczywiście dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu i dłuższą ogólną żywotność baterii. Dla wielu użytkowników to właśnie krótki czas działania na jednym ładowaniu było największym minusem smartfonów Apple. Od kilku lat jednak projektanci wzięli na tapet ten mankament i dzisiaj smartfony z logiem nadgryzionego jabłka naprawdę nie mają się czego wstydzić na tle konkurencji, szczególnie gdy decydujemy się na wersję 14 Plus.

Czy warto postawić na iPhone 14 Plus 256 GB?

iPhone 14 Plus w wersji 256 GB to solidny smartfon, który stanowi nowość w portfolio Apple. Specyfikacja techniczna bliźniaczo podobna do mniejszego iPhone 14 w teorii nie uzasadnia wyższej ceny. Jednak to, co sprawia, że klienci chętnie sięgają po ten nowy model to większe gabaryty, które z estetycznego punktu widzenia bardziej przyciągają wzrok. Wiele osób lubi czuć ciężar smartfona w ręce, a iPhone 14 Plus daje ten komfort i sprawia, że z pewnością Apple nie zrezygnuje z tego wariantu przy okazji premiery kolejnej wersji iPhone 15, która nadciąga coraz to większymi krokami. Szukasz dobrego, dużego smartfona, który jest obecnie dostępny w rozsądnej cenie? iPhone 14 Plus to strzał w dziesiątkę.