Nowy iPhone 13 z 5G – czy warto się ekscytować?

Apple iPhone 13 RED

iPhone firmy Apple to fenomen. To najbardziej rozpoznawalny smartfon na świecie i niezmiennie jeden z najpopularniejszych produktów technologicznych na świecie. W 2007 roku Apple ogłosiło pierwszą generację telefonu z system iOS. Konsekwentnie na przestrzeni lat sprzedaż iPhone’a wzrosła do ponad 215 milionów sztuk. iPhone 13 to najnowszy model w tej kolekcji. Urządzenie posiada jeszcze więcej mocy, a także nowy czip, co stawia je przed większością opcji dostepnych obecnie na rynku.

iPhone 13: Nowy, ekscytujący smartfon od Apple

Apple iPhone 13 PinkiPhone 13 to najbardziej ekscytujący telefon, jaki Apple wypuściło od lat. Jest cieńszy, szybszy z procesorem M1 i ma kilka fajnych nowych funkcji. Wielu mówi, że warto go mieć ze względu na specyfikację. Jest dostarczany w standardowym pudełku, z kartonowym wycięciem z przodu. Z tyłu znajduje się także małe logo Apple. Wewnątrz pudełka znajdziesz smartfon, a także adapter USB i przewód Lightning – USB.

iPhone 13, który od niedawna jest na rynku wyposażony jest w nowy układ ARM firmy Apple, który zawiera ośmiordzeniową jednostkę, która przyspiesza wszystko, od odtwarzania wideo do grafiki. Apple zaprojektował ten układ tak, aby był jak najbardziej energooszczędny. Współpracuje analizując dane z akcelerometru, żyroskopu i kompasu w telefonie. Wnosi także nowy układ grafiki o niskim poborze mocy, z pięcioma rdzeniami.

Telefony te posiadają funkcję czujnika Touch ID z tyłu telefonu, który umożliwia użytkownikom odblokowywanie telefonu za pomocą uwierzytelniania odciskiem palca. Dostępne jest też Face ID, czyli odblokowywanie za pomocą swojej twarzy. Telefon jest wyposażony w 4 GB pamięci RAM i 128 GB – 1 TB przestrzeni na dane.

Na ekranie telefonu o przekątnej 6,1″ znajduje się powłoka ceramiczna, która jest odporna na odciski palców. Powłoka ta jest jednym z elementów zapewniających ekranowi trwałość. Pomaga zapobiegać powstawaniu rys i zadrapań na ekranie. Jest niewidoczna, więc ekran wygląda tak samo czysto i gładko, jak wtedy, gdy po raz pierwszy otwieraliśmy z pudełka swoje urządzenie.

Cena iphone 13 bardzo różni się w zależności od wariantu, a tą można monitorować stale na stronie ISpot.

Nowość w iPhone – 5G

Połączenie 5G jest kilka razy szybsze niż połączenie 4G. To następna generacja łączności. Jest ona dostępna we wszystkich urządzeniach zaprezentowanych przez Apple w tym roku. Wkrótce 5G zmieni sposób, w jaki się komunikujemy, dzielimy i łączymy ze sobą. Jest to nowy sposób przesyłania danych przez Internet. 5G oznacza, że możesz pobrać film w rozdzielczości 4K w kilkanaście minut. Będzie można mieć znacznie większą ilość danych. Dlatego Apple przygotowuje nas na wszystko, co nadchodzi.

Obsługa wszystkich formatów i kamera z AI

Audio iPhone obsługuje pliki WAV, WMA, AIFF i FLAC. Wsparcie obejmuje także niezabezpieczone pliki AAC (.m4a) do 192 Kb/s, zabezpieczone pliki AAC (.m4b) do 256 Kb/s oraz pliki iTunes Plus do 256 Kb/s.

Użytkownicy iPhone 13 będą mieli okazję korzystać z kamery, której jakość jest ulepszona dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji. Zdjęcia otrzymywane są w jakości 12 Mpix i są wykonywane przez dwa obiektywy jednocześnie.