Gdzie i jak kupić płyty winylowe?

Jeśli chcesz nagrać swój własny winyl, będziesz potrzebował kilku dodatkowych elementów wyposażenia. Po pierwsze, będziesz potrzebował gramofonu z wbudowanym preampem. Ten element wyposażenia pozwoli Ci podłączyć mikrofon do gramofonu, co pozwoli Ci nagrać własną muzykę na winylu. Potrzebny będzie również statyw do podtrzymywania mikrofonu oraz dźwiękoszczelna pokrywa gramofonu, która zapobiegnie wydostawaniu się dźwięku z gramofonu.

Po skonfigurowaniu sprzętu nagrywającego możesz zacząć nagrywać własne winyle. Podczas nagrywania własnego winylu, jest kilka rzeczy, o których będziesz chciał pamiętać. Po pierwsze, upewnij się, że używasz odpowiedniego typu końcówki rysika. Najlepszą końcówką rysika do nagrywania własnego winylu jest szafirowa końcówka rysika.

Ten rodzaj końcówki rysika dokładnie przeniesie dźwięk i pozostawi mniejszy szum powierzchniowy na winylu w porównaniu z diamentową końcówką rysika.

Po drugie, nagrywaj swoją muzykę z odpowiednią prędkością. Niektóre gramofony pozwalają na nagrywanie własnych winyli w standardowej prędkości 33 1/3 RPM lub 45 RPM.

Jeśli Twój gramofon nie obsługuje tych prędkości, możesz kupić gramofon z wbudowaną regulacją prędkości. Alternatywnie możesz kupić zewnętrzny gramofon z suwakiem do regulacji prędkości.

Mieszaj muzykę z winyli

Jeśli szukasz sposobu na mieszanie winyli https://winylownia.pl/pl/series/strefa-tanich-plyt-6.html i muzyki ze strumienia, najlepszym sposobem jest gramofon do winyli, który ma wbudowany przedwzmacniacz. Niektóre gramofony mogą łączyć się z głośnikami Bluetooth, co pozwala na podłączenie telefonu i wykorzystanie oprogramowania winylowego do miksowania muzyki z wybranego serwisu streamingowego.

Wybierz gramofon z funkcjami, które są dla Ciebie najważniejsze. Na przykład, jeśli chcesz podłączyć gramofon do głośników za pomocą kabla AUX, wybierz gramofon, który ma port AUX. Jeśli chcesz podłączyć gramofon do sieci Wi-Fi, wybierz gramofon, który posiada funkcje Wi-Fi.

Popularne winyle w ostatnich latach

Winyl w ostatnich latach odnotował ponowny wzrost popularności, a powodów jest wiele. Płyty winylowe zapewniają cieplejszą, bardziej naturalną jakość dźwięku w porównaniu do nagrań cyfrowych. Są również bardziej trwałe i mniej podatne na zakłócenia.

Płytami winylowymi można się cieszyć w każdym otoczeniu, zarówno w domu, jak i w podróży. Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z płytami winylowymi, będziesz potrzebował gramofonu i końcówki do rysika.