Dlaczego warto mieć wideodomofon?

kamera_do_wideodomofonu

Bezpieczny dom to zdecydowanie najważniejsza wartość w życiu każdego z nas. Niestety nie wszyscy mieszkamy w takich miejscach, o których można powiedzieć, że są ostoją spokoju. Różni ludzie mogą pojawić się pod naszą furtką lub drzwiami wejściowymi. By wiedzieć kogo wpuszczamy, warto zainwestować w wideodomofon. Urządzenie to pozwala nie tylko słyszeć, ale również widzieć osobę, która dzwoni do naszego domu.

Działanie instalacji jest bardzo proste. Na zewnątrz montujemy specjalny moduł, który zawiera oprócz mikrofonu i głośnika dodatkowo kamerę. Często posiada ona doświetlenie za pomocą podczerwieni, co sprawia, że można doskonale widzieć twarz dzwoniącego także po zmroku. Wewnętrzna centralka typowego wideodomofonu posiada natomiast niewielki ekran, na którym widzimy obraz z zewnętrznej kamery. W ten sposób, zanim podejmiemy decyzję o wpuszczeniu gościa, możemy sprawdzić, czy rzeczywiście jest osobą, za którą się podaje. W ten właśnie sposób wideodomofony do domu potrafią zwiększyć nasz poziom bezpieczeństwa.

Przeniesienie samego dźwięku na linii domofonowej rzadko jest na tyle dobrej jakości, by możliwa była stuprocentowa identyfikacja rozmówcy. Zdarza się, że włamywacze w ten właśnie sposób są w stanie dostać się na posesję, np. udając kogoś z rodziny domowników, by wymusić otwarcie furtki. Posiadacze wideodomofonów do domu dobrej klasy nie są narażeni na taką sytuację. Chcąc podnieść swoje bezpieczeństwo, warto rozważyć montaż takiej instalacji. Wideodomofony nie są trudne do założenia, nierzadko poradzimy sobie z tym samodzielnie. Czasami nie trzeba nawet kłaść dodatkowych przewodów, jeśli istniejąca wiązka posiada ich wystarczającą ilość.