Apple iPhone 13 – szef małych telefonów

iphone 13 mini

iPhone 13 mini ma to, co wspaniałe w pełnowymiarowym iPhonie 13, i wciska go w obudowę niewiele większą niż iPhone 5S bez ograniczania funkcji i mocy. Najmniejszy z asortymentu Apple 2021 kosztuje około 4000 złotych.

Parametry smartphon’a

iPhone 13 mini jest tylko nieco grubszy i cięższy niż zeszłoroczny 12 mini, wciąż czyniąc go jednym z najmniejszych pełnokrwistych smartfonów, jakie można kupić.

Ekran OLED o przekątnej 5,4 cala jest znakomity: wyraźny, jasny, a teraz z mniejszym wycięciem Face ID, które zajmuje mniej miejsca na górze. Aluminiowo-szklany korpus jest smukły, lekki i przyjemny w dotyku. Łatwo mieści się w kieszeni i świetnie nadaje się do przesyłania wiadomości i połączeń. Ma te same wady związane z jego niewielkim rozmiarem, co jego poprzednik. Jest za mały, aby zmieścić się w moim samochodowym uchwycie na przednią szybę, oglądanie na nim wideo jest trochę nużące, gry są ciasne i często przewijasz dokumenty.

Specyfikacje

-Ekran: 5,4 cala Super Retina XDR (OLED) (476 ppi)

-Procesor: Apple A15 Bionic

-RAM: 4 GB

-Pamięć: 128, 256 lub 512 GB

-System operacyjny: iOS 15

-Aparat: podwójne tylne kamery 12 MP z OIS, przedni aparat 12 MP

-Łączność: 5G, wifi 6, NFC, Bluetooth 5, Lightning, ultraszerokopasmowy i lokalizacja

-Wodoodporność: IP68 (6 metrów przez 30 minut)

-Wymiary: 131,5 x 64,2 x 7,7 mm

-Waga: 141g

iphone 13 mini

Szybkość, żywotność baterii i iOS 15

13 mini ma ten sam chip A15 Bionic, co jego starsze rodzeństwo, co czyni go jednym z najszybszych smartfonów, jakie można kupić, i ma tę samą początkową pamięć 128 GB, która jest wystarczająco duża dla większości rzeczy.

Bateria nie działa jednak tak długo, jak większe telefony, co sprawia, że między ładowaniami z włączonym ekranem wynosi około 38 godzin przez nieco ponad cztery godziny w tym czasie. To o osiem godzin mniej niż iPhone 13, ale nadal przyzwoity jak na tak mały telefon.

13 mini obsługuje to samo oprogramowanie iOS 15, co reszta jego oferty, w tym różne nowe funkcje ułatwiające przetwarzanie powiadomień i szybsze rozpoznawanie głosu. Apple zapewni co najmniej pięć lat aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń, a potencjalnie nawet siedem lat.

Zrównoważony rozwój

Apple nie zapewnia oczekiwanej żywotności baterii iPhone’a 13 mini, ale można ją wymienić. Baterie w podobnych urządzeniach zwykle zachowują co najmniej 80% swojej pierwotnej pojemności po 500 pełnych cyklach ładowania. Smartfon można na ogół naprawić.

iPhone 13 mini zawiera różne komponenty w 98% z metali ziem rzadkich z recyklingu, w 99% z wolframu i w 35% z plastiku z recyklingu, a także w 100% z recyklingu cyny w lutowaniu płyty głównej i modułu zarządzania baterią. W swoim raporcie firma przedstawia wpływ telefonu na środowisko. Apple oferuje również programy wymiany i bezpłatnego recyklingu, w tym produktów innych firm. iPhone 13 mini z gwarancją kupisz tutaj https://ispot.pl/iphone-13-mini.

Werdykt

iPhone 13 mini to bez wątpienia najlepszy mały telefon, jaki można dostać. Kilku konkurentów, którzy istnieją, to zwykle okrojone, tańsze modele z kompromisowymi doświadczeniami, w których 13 mini to pełny iPhone, po prostu skondensowany. Ma świetny aparat, 5G, szybką wydajność, solidną żywotność baterii, przyzwoitą pamięć masową i długą obsługę oprogramowania.