Funkcje pilota do TV

Każdy z nas posiada w domu sprzęty, którymi można sterować za pomocą pilota. Jednym z takich urządzeń jest telewizor, czyli obiekt elektroniczny, dzięki któremu odbiorca w sposób zdalny otrzymuje ruchomy obraz nadawany przez telewizję. Wraz z rozwojem telewizorów ubogacił się też sektor akcesoriów stworzonych dla tego sprzętu. Takich jak piloty, słuchawki czy głośniki.

Funkcje pilota

Każdy pilot do TV (zobacz piloty Manta) posiada funkcje takie jak:
– włączenie,
– wyłącznie,
– pogłośnienie,
– ściszenie,
– wyciszenie dźwięku,
– zmiana numeru kanału.
W nowszych wersjach znajdziemy także menu, przyśpieszenie, zastopowanie lub cofnięcie obrazu oraz przyciski odpowiedzialne za dostęp do internetu. Piloty najczęściej powstają w standardowych kolorach takich jak telewizory, czyli białym czarnym czasami też szarym.

Co zrobić kiedy zgubi się pilot?

Czasami zdarza się, że pilot ginie a mimo usilnych starań jego poszukiwania nie przynoszą efektu. Co zrobić w takiej sytuacji, kiedy zaraz rozpocznie się nasz ulubiony serial lub długo wyczekiwana ekranizacja a my nie możemy włączyć telewizora. Producenci takich urządzeń w pewnością wzięli taką ewentualność pod uwagę i zamontowali z tyłu odbiornika telewizyjnego przyciski odpowiadające za włączenie, wyłączenie i zmianę kanału. W nowszych modelach spotkamy także możliwość pogłośnienia lub wyciszenia telewizora. Taka informacja z pewnością może zaoszczędzić nam wiele nerwów. A pilota na pewno uda nam się znaleźć po skończonym sensie, kiedy będziemy nieco spokojniejsi.