Telewizor 43 calowy – czy warto kupić?

telewizor 43 cale smart tv

Jaka wielkość telewizora będzie odpowiednia? Jest to pierwsze pytanie, które zadają sobie osoby zainteresowane zakupem nowego odbiornika. Na rynku znajdziemy wiele modeli telewizorów o różnej wielkości. Jak wybrać odpowiedni telewizor do swoich potrzeb? Podpowiemy w tym tekście.

Czym kierować się podczas wyboru telewizora?

Najważniejszym parametrem telewizora jest długość jego przekątnej. Długość ta podawana jest w calach. Jeden cal to w przeliczeniu 2,54 cm. Długość przekątnej wpływa bezpośrednio na wysokość i szerokość odbiornika. Rozmiar telewizora musi być dopasowany do pomieszczenia, w którym będzie ustawiony. Długotrwałe oglądanie obrazu na zbyt dużym telewizorze będzie niekorzystne dla oczu. Wzrok może męczyć się i nie nadążać za wszystkimi szczegółami, które wyświetlają się na ekranie.

Telewizor 43 calowy sprawdzi się wszędzie

Optymalnym rozwiązaniem dla warunków domowych mogą być telewizory 43 cale. Przekątna takiego telewizora ma 110 cm. Szerokość 97 cm sprawi, że taki telewizor będzie można ustawić w sposób optymalny dla domowników. Wysokość 56 cm umożliwia łatwe powieszenie urządzenia na ścianie na dogodnej dla oczu wysokości. W modelach o przekątnej 43 cale znajdziemy zazwyczaj rozdzielczość 4K i funkcje znane ze znacznie droższych telewizorów, takie jak Smart TV. Kolejną zaletą telewizora o takiej przekątnej jest jego przystępna cena. W tym segmencie znajdziemy ciekawe modele już w cenie do dwóch tysięcy złotych.

Zakup nowego telewizora nie jest łatwym zadanie. Dobrze wybrany telewizor będzie jednak zapewniał rozrywkę przez długie lata. Warto wybrać odbiornik niekoniecznie patrząc na jego wielkość. Ciekawe modele znajdziemy również w segmencie telewizorów średniej wielkości, które są znacznie bardziej przystępne cenowo.